Dylemat zakupu mieszkania – z rynku wtórnego czy pierwotnego?

Decyzja o zakupie mieszkania jest jedną z najważniejszych w życiu, ponieważ to często decyzja na całe życie, więc warto wybrać dobrze. Należy wybrać, czy mieszkanie z rynku pierwotnego od dewelopera będzie odpowiednią decyzją czy może jednak mieszkanie z rynku wtórnego.

Na rynku nieruchomości jest ogromny wybór mieszkań na sprzedaż. Można wybierać spośród lokalizacji, wielkości powierzchni mieszkalnej oraz czy będzie ono z rąk dewelopera, czy z rynku wtórnego. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się każdy z rynków.

Cechą, która przeważy za konkretnym wyborem będzie miedzy innymi możliwość samodzielnej aranżacji i wykończenia w przypadku zakupu na rynku pierwotnym, a możliwość szybkiego zamieszkania i dokonywania remontu z biegiem czasu w przypadku zakupu mieszkania z rynku wtórnego.

Kluczową kwestią będzie również porównanie dostępnych opcji pod kątem ceny, lokalizacji, stanu technicznego oraz dostosowania do indywidualnych preferencji.
Warto poznać dogłębnie rynek i dać sobie czas na obejrzenie preferowanych lokalizacji, również pod kątem ewentualny problemów (częste korkowanie się jedynej drogi dojazdowej, hałas ruchliwej ulicy itp.).

Decyzję należy podjąć przemyślaną, bez emocjonalnego podejścia. Ale nie odwlekając tego zbyt długo ze względu na szybko znikające oferty sprzedaży mieszkań. Jest bardzo duże zapotrzebowanie, więc jeżeli udało nam się coś znaleźć warto chociażby podpisać umowę rezerwacyjną.

Jeżeli szukasz mieszkania na sprzedaż z rynku pierwotnego warto zajrzeć na: https://wgn.pl/sprzedaz/mieszkanie/?search%5Bmarket%5D=1

Natomiast mieszkania na sprzedaż z rynku wtórnego znajdziesz na stronie: https://wgn.pl/sprzedaz/mieszkanie/?search%5Bmarket%5D=2

Print Friendly, PDF & Email