Ile zapłacisz za mieszkanie w Śródmieściu we Wrocławiu?

Wielu kupujących poszukuje mieszkania w Śródmieściu Wrocławia. Lokalizacja ta cieszy się dużą popularnością, gdyż zapewnia doskonałą komunikację do pozostałych dzielnic oraz ścisłego centrum. To właśnie w Śródmieściu leży jedna z najpopularniejszych dzielnic Wrocławia – Biskupin.

Śródmieście usytuowane jest naprzeciwko dzielnicy Stare Miasto, na prawym brzegu Odry. Zachodnia część tej dzielnicy obejmuje najstarszą część miasta Wrocław – Ostrów Tumski oraz osiedle Ołbin , Plac Grunwaldzki i Nadodrze. Wschodnią część natomiast to tzw. Wielka Wyspa, na której znajdują się osiedla: Zacisze, Sępolno, Zalesie , Biskupin.

Średnia cena mieszkania w tym regionie, według ofert WGN, wynosi 6 044,00 złotych za metr kwadratowy. W porównaniu do Śródmieścia, w pozostałych dzielnicach średnie ceny według ofert w WGN przedstawiają się następująco:
Stare Miasto – 7 746,00 złotych za za metr kwadratowy;
Krzyki – 5 801,00 złotych za za metr kwadratowy;
Fabryczna – 5 621,00 złotych za za metr kwadratowy;
Psie Pole – 5 540,00 złotych za za metr kwadratowy.
Jak widać, Śródmieście plasuje się na drugim miejscu pod względem wysokości cen za metr kwadratowy, zaraz po Starym Mieście.

Jakich cen musimy się spodziewać, chcąc nabyć nieruchomość z rynku wtórnego w tej dzielnicy Wrocławia?
Kawalerka o powierzchni niecałych 30 metrów kwadratowych, usytuowana na 7 i zarazem ostatnim piętrze budynku z 2008 roku została wystawiona na sprzedaż z ceną ofertową równą kwocie 225.000,00 złotych. W cenie tej otrzymamy mieszkanie w średnim standardzie, z balkonem.
Jeśli zależy nam na większym metrażu, na przykład 53,5 metra kwadratowego, to za kwotę 339.000,00 złotych moglibyśmy kupić mieszkanie również w bloku z 2008 roku. Na nieruchomość składają się 2 pokoje, balkon i piwnica. Znajduje się ono na drugim piętrze ośmiokondygnacyjnego bloku. W jednym z pokoi znajduje się aneks kuchenny, dzięki czemu salon zyskuje na przestronności. Jest to mieszkanie w średnim standardzie. Jego niewątpliwym atutem jest lokalizacja, gdyż mieszkanie znajduje się przy bardzo popularniej w Śródmieściu ulicy – Jedności Narodowej.
Nieco większe, ponad 60.cio metrowe mieszkanie jest do nabycia w cenie 495.000,00 złotych. Nieruchomość znajduje się na 2 piętrze w budynku z 2000 roku. W cenie tej otrzymujemy mieszkanie z przynależną piwnicą. Również to mieszkanie reprezentuje średni standard. Duży metraż stwarza jednak możliwość przekształcania pomieszczeń i na przykład wyodrębnienie osobnego, trzeciego pokoju.
Jeżeli dysponujemy większym kapitałem, to możemy zwrócić swoją uwagę ku ponad 100.metrowym nieruchomościom. Za kwotę 620.000,00 złotych można stać się właścicielem 105.metrowego, 3.pokojowego mieszkania o podwyższonym standardzie. Mieszkanie znajduje się na ostatnim piętrze trzykondygnacyjnego budynku z 2001 roku. Osiedle jest strzeżone i monitorowane, co jest jego niewątpliwym atutem. Równie atrakcyjne jest to, iż jest to mieszkanie poziomowe. Jest więc stworzone dla ludzi ceniących sobie komfort i prywatność, a także dla rodzin.

Na podstawie powyższych przykładów można zobaczyć, jak mniej więcej kształtują się ceny nieruchomości mieszkalnych zlokalizowanych w dzielnicy Śródmieście we Wrocławiu. Wachlarz ofert jest w tym regionie dość bogaty, dzięki czemu każda osoba poszukująca mieszkania w tej dzielnicy, może wybierać spośród naprawdę wielu ofert. Duży wybór stwarza możliwość zakupu nieruchomości w naprawdę okazyjnej cenie, co niewątpliwie jest jednym z najważniejszych kryteriów podczas poszukiwania swojego własnego lokum.

Magdalena Paluch
Dział Analiz WGN

Print Friendly, PDF & Email