Promocje u deweloperów, czyli gdzie kupisz mieszkanie z bonusem

Zapotrzebowanie na nowe mieszkania jest coraz większe. Rosnący popyt można zaobserwować zwłaszcza od momentu, kiedy ruszył rządowy program wsparcia – Mieszkanie dla Młodych. Deweloperzy szybko przystąpili do budowy nowych inwestycji. Niektóre z nich uznawane są przez kupujących za bardziej, a niektóre za mniej atrakcyjne. To zwłaszcza na tych drugich skupiają się więc inwestorzy, starając się przyciągnąć kupujących atrakcyjnymi bonusami lub obniżkami cen.

Na rynku dostępnych jest obecnie wiele promocji dotyczących mieszkań z rynku pierwotnego. Deweloperzy starają się wyróżnić zwłaszcza te mieszkania, które nie kwalifikują się do programu Mieszkanie dla Młodych.

Postanowiliśmy przyjrzeć się, jakimi sposobami deweloperzy starają się przyciągnąć kupujących do swoich inwestycji.

Neptun Developer prowadzi swoją działalność na terenie Szczecina. Jedną z ostatnich inwestycji dewelopera jest osiedle Dolina Słońca, zlokalizowane niedaleko centrum miasta. Inwestor zwraca uwagę na doskonałość materiałów użytych przy budowie, a także atrakcyjną, spokojną okolicę. Każde mieszkanie w Dolinie Słońca posiada taras albo ogródek. Deweloper zwraca uwagę na swoją promocję, w której oferuje zakup mieszkania w standardzie OPTIMUM w bardzo korzystnej cenie, jedynie 4850 złotych za metr kwadratowy. Ponadto zachęca do kontaktu i oglądania mieszkań, gdyż kupujący mogą liczyć na atrakcyjny rabat na zakup mieszkania w wysokości nawet do 30 tysięcy złotych.

Inny deweloper – „WISŁOK Inwestycje” Sp. z o.o. przyciąga równie korzystną propozycją. Kupujący mogą bowiem nabyć mieszkanie na Osiedlu Wisłok w Rzeszowie po bardzo preferencyjnej cenie. Projekt zakładał stworzenie około 1000 mieszkań rozmieszczonych w 7 nowoczesnych budynkach. Dodatkowym atutem mieszkań są prywatne tarasy widokowe o powierzchni od 25 do ponad 100 metrów kwadratowych. Deweloper zachwala wysoki standard wykończenia oraz jakość materiałów użytych do budowy osiedla. Na zachętę oferuje kupującym atrakcyjną promocję. Mogą oni kupić mieszkanie w cenie 3900 złotych za metr kwadratowy, lub zdecydować się na zakup miejsca postojowego za jedyną złotówkę. Szczegóły promocji dostępne są bezpośrednio u dewelopera.

foto na PJ

Promocje nie ominęły również Warszawy. To właśnie tutaj deweloper Green House Development tworzy naprawdę luksusową inwestycję – Premium Point. Luksusowy apartamentowiec posiada szereg udogodnień dla mieszkańców, jak np. opieka profesjonalnego concierge. Z tarasów apartamentów rozpościera się wspaniały widok na panoramę Warszawy oraz Wisłę. Warszawski deweloper kusi bardzo korzystną promocją. Oferuje możliwość zakupu ekskluzywnego, 4-pokojowego mieszkania w promocyjnej cenie – już od 5099 złotych za metr kwadratowy. Trzeba przyznać, że jak na Warszawę, jest to bardzo atrakcyjna cena.

Grupa budowlana Mota-Engil miała w swojej ofercie jeszcze ciekawszą promocję. Inwestycj dewelopera, Fajny Dom, zlokalizowana jest na krakowskich Czyżynach. Osiedle zostało stworzone z myślą o młodych ludziach, którzy postanowili już wejść w samodzielne życie i założyć własne rodziny. Na terenie Fajnego Domu znajduje się przedszkole, boisko sportowe, tereny rekreacyjne, a także park z placem zabaw dla dzieci. Deweloper przyciągał kupujących bardzo korzystną promocją – oferował 28 gotowych mieszkań 2- i 3-pokojowych wolnych od opłat rocznego czynszu.

Real Estate Development to międzynarodowy deweloper, który stworzył Red Park w Poznaniu. Inwestycja zakładała budowę mieszkań gotowych do zamieszkania, otoczonych zielenią. Osiedle znajduje się obok Lasku Dębieckiego, dzięki czemu mieszkańcy będą mieli zapewnioną prywatność i spokój. Osiedle będzie całodobowo chronione i monitorowane. Dodatkowym atutem jest podziemny garaż, którego cena wynosi 24 600 złotych brutto. Kupującym deweloper oferuje wyjątkową promocję. Przy zakupie mieszkania mogą oni skorzystać z dwóch bonusów. Pierwszym wariantem jest zakup mieszkania z opcją bezpłatnego wykończenia pod klucz. Drugą propozycją dewelopera jest otrzymanie bonu na zakupy w cenie mieszkania.

Deweloperzy stale zmieniają swoje oferty promocyjne, starając się wyróżnić na rynku spośród konkurencji. Wiedzą również, że preferencje kupujących stale się zmieniają, dlatego podążając za nimi, modyfikują swoje propozycje, ukazując swoją inwestycję jako najbardziej korzystną – zarówno pod kątem samej lokalizacji i stanu technicznego budynku, jak również ceny mieszkania.

Magdalena Paluch
Dział Analiz WGN

Print Friendly, PDF & Email